Blind River Beavers Cochrane Crunch Elliot Lake Wildcats Espanola Express French River Rapids Hearst Lumberjacks Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos Rayside Balfour Canadiens Soo Eagles Soo Thunderbirds Timmins Rock | Hockey Canada Canadian Junior Hockey League Northern Ontario Hockey Association

League Scoring Champion

JIMMY CONNERS MEMORIAL TROPHY

    AWARD WINNER   TEAM
2016-2017   Braeden Cross   Cochrane Crunch
2015-2016   Brayden Stortz   Kirkland Lake Gold Miners
2014-2015   Steve Harland   Powassan Voodoos
2013-2014   Gavin Burbach   Soo Thunderbirds
2012-2013   Sebastien Leroux   Sudbury Nickel Barons
2011-2012   Jordan Carroll   Sudbury Kal Tire Cubs
2010-2011   Andre Leclair   Temiscaming Royals
2009-2010   Felix Boutin   Abitibi Eskimos
2008-2009   Dustin Fummerton   North Bay Skyhawks
2007-2008   Scott Restoule   Sudbury Kal Tire Jr.Wolves
2006-2007   Scott Restoule   Sudbury Jr. Wolves
2005-2006   Brian McGarry   Sudbury Northern Wolves
2004-2005   Thomas Laplante   Blind River Beavers
2003-2004   Brian McGarry   Sudbury Northern Wolves
2002-2003   Jeff Rainville   Soo Thunderbirds
2001-2002   Mike Vaillancourt   Rayside Balfour Sabrecats
2000-2001   Ryan Corcoran   Soo Thunderbirds
1999-2000   Mike Comeau   Rayside Balfour Sabrecats
1998-1999   Marc Bouffard   Sturgeon Falls Lynx
1997-1998   Matt Falcioni   Rayside Balfour Sabrecats
1996-1997   Darryl Moxam   Rayside Balfour Sabrecats
1995-1996   Jeff Boulanger   Sturgeon Falls Lynx
1994-1995   Andrew Bain   Timmins Golden Bears
1993-1994   Jean Guy Trudel   Rouyn-Noranda Capitales
1992-1993   Derek MacNair   Timmins Golden Bears
1991-1992   Jon Stos   Rayside Balfour Canadians
1990-1991   Willie McGarvey   Sudbury Cubs
1989-1990   Shawn Dubois   Sudbury Cubs
1988-1989   Shawn Dubois   Elliot Lake Vikings
1987-1988   Todd Vaillancourt   Rayside Balfour Canadians
1986-1987   Lyle Wildgoose   Nickel Centre Power Train
1985-1986   Alain Cormier   Rayside Balfour Canadians
1984-1985   Jasmin Breton   Rayside Balfour Canadians
1983-1984   Denis Castonguay   Rayside Balfour Canadians
1982-1983   Denis Castonguay   Rayside Balfour Canadians
1981-1982   Larry Wasylishyn   Elliot Lake Vikings
1980-1981   Brian Oikle   Onaping Falls Huskies
1979-1980   Perry Cuomo   Onaping Falls Huskies
1978-1979   Tim Boyer   Nickel Centre Native Sons
1971-1972   Mike Zuke   Soo Greyhounds
1970-1971   Al Blanchard-Al Hamill   Sudbury Wolves
1969-1970   Ed Bumbacco   Soo Greyhounds
1968-1969   Ron Guzzo   Soo Greyhounds
1967-1968   Lloyd Bentley   Soo Greyhounds
1966-1967   Bob Tombari   Soo Greyhounds
1965-1966   Marty Reynolds   North Bay Trappers
1964-1965   Marty Reynolds   North Bay Trappers
1963-1964   Bobby Leduc   Sudbury Wolves
1962-1963   Ron Allain   Espanola Eagles
WordPress Video Lightbox Plugin